Sep
22
to Sep 23

Trenčín mesto módy - Medzinárodný módny veľtrh

Po veľmi dlhej dobe pridávam príspevok do sekcie eventy a to znamená, že ma oslovil, potešil a stojí za pozornosť. Tento rok v septembri sa bude konať Medzinárodný módny veľtrh s názvom Trenčín Mesto Módy, ktorý bude  zameraný na prezentáciu odevných spoločností na výrobu odevov, doplnkov, bižutérie, detského oblečenia, obuvy, kabeliek, plaviek, spodnej bielizne, pančušiek a ponožiek, látok, a koženných výrobkov.Súčasťou výstavy bude prezentácia slovenskej histórie odievania sa v podobe výstavy krásnych tradičných ľudových krojov a množstvo ďalších sprievodných podujatí. Len za krátku dobu, čo sledujem stránku, spoznávam nových talentovaných a kreatívnych ľudí v tomto odvetví.
Foto a info zdroj: Facebook
Web: www.tmm.sk
FB: www.facebook.com/trencinmestomody

View Event →
Aug
11
to Nov 12

Výstava "The art of shoes" Manolo Blahnik - Praha

11 augusta 2017 sa v Prahe uskutočnilo zahájenie výstavy svetovej ikony na módnej scéne Manola Blahnika s názvom "The art of shoes" ktorá zachytáva jeho 45 ročnú prácu a na ktorej uvidíte 212 topánok a 80 pôvodných kresieb ako osobné vyjadrenie svojej práce.
12. augusta som už stála v múzeu Kampa a obdivovala tieto umelecké diela. Fascinovali ma každou minútou viac a viac, najmä keď som si uvedomovala koľko inšpirácie a vplyvu z celého sveta od architektúry, cez umelecké diela, osobnosti, histórie, prírody, štúdia a práce s  vyberanými a len tými najkvalitnejšími materiálmi za tým všetkým je. Premyslené do detailu, každý pár topánok má svoj názov. Možno sa vám nebudú páčiť všetky, ale či chcete či nie, ak ste aspoń trochu milovníčkou módy a krásnych vecí, zatúžite po tom, mať aspoň jeden takýto pár lodičiek vo svojom šatníku :). 

P.S.: fotky sú len ukážka z mobilu, krátke videjká ste mohli vidieť na Insta stories, alebo aj priamo v profile na Instagrame

"Milujem pozorovať tie momenty, keď žena chodí v topánkach na podpätku a dokonca i keď je to len na pár sekùnd, cíti sa inak, výnimočne. Podpätky môžu ženu okamžite zmeniť. Moje podpätky sú tak trochu romantické, zdôrazňujú pohyb tela a podtrhujú ženskosť."  Manolo Blahnik

"Milujem pozorovať tie momenty, keď žena chodí v topánkach na podpätku a dokonca i keď je to len na pár sekùnd, cíti sa inak, výnimočne. Podpätky môžu ženu okamžite zmeniť. Moje podpätky sú tak trochu romantické, zdôrazňujú pohyb tela a podtrhujú ženskosť." Manolo Blahnik

View Event →
Apr
7
to Aug 21

Nech šije! Móda na Slovensku 1945 - 1989

Móda, ktorá je nám známa zo skríň našich rodičov a starých rodičov bude premietnutá do výstavy, ktorá bude prebiehať v Slovenskej národnej galérii. Potrvá od 7.4.2017 do 20.8.2017 a slávnostné otvorenie bude už tento štvrtok 6.4.2017 v Café Berlinka SNG. Na výstave budete môcť vidieť domácu odevnú produkciu – od družstevne organizovaných podnikov zameraných na individualizovanú, zákazkovú módu, cez masívny segment konfekčnej výroby až po ateliérovú tvorbu odevných dizajnérov hlásiacich sa o slovo od začiatku 80. rokov 20. storočia. 

Foto a info zdroj: Facebook
Viac: http://www.sng.sk/sk/vystavy/1046_nech-sije-moda-na-slovensku-1945-1989
FB: http://bit.ly/2osqz5w

vystava_nech _sije.jpg
View Event →
Nov
12
to Nov 15

Košice fashion week 2015

Aj tento rok sa v metropole východu a  mojom rodnom meste, uskutoční KFW 2015.  Podľa toho čo čítam ( tu:  http://www.najkrajsiemodelky.com/kosice-fashion-week-2015-v-znameni-noviniek-interaktivny-blog-mlade-talenty-umenie-v-mode/  ) to vyzerá opäť na zaujímavú akciu. Súčasťou bude aj POP - UP store, ten minuloročný si môžete pozrieť tu: http://www.shinelikeadiamonds.com/blog/2014/10/20/pop-up-store-koice . A mňa zaujal ešte aj interaktívny módny blog, ktorý bude funkčný počas celého podujatia a to pod vedením Lindy Adamčíkovej, ktorá sa stala blogerkou roka 2014.  

Autorka vizuálu  KFW: Karolína Rosenberg Zdroj: internet

Autorka vizuálu  KFW: Karolína Rosenberg
Zdroj: internet

View Event →
Oct
21
to Oct 25

Fashion LIVE 2015

Dnes sa  v Prahe končí jedna z najväčších módnych udalostí v Čechách a na Slovensku. Ak by ste si chceli pozrieť kolekcie z MBPFW2015 na sezónu S/S 2016 jednotlivých návrhárov tak si kliknite sem  http://mbpfw.com/galerie alebo tiež na FB stránku českého Fashion map, kde nájdete aj galérie street style z MBPFW 2015 -  https://www.facebook.com/FASHIONMAP.cz?fref=ts .  

Ale prejdime k tomu čo nás čaká a čo sa bude konať u nás doma a tým je tretí ročník Fashion LIVE! kde budete mať možnosť vidieť kolekcie od sk, ale aj zahraničných módnych návrhárov. Miesta konania:

21. - 23.10 - Stará tržnica / catwalk, showrooms
24. - 25.10 - BORY MALL / fashion performance, POP - UP store, workshops

Viac info na:
 http://www.fashionlive.sk a FB https://www.facebook.com/events/935161583236615


View Event →
Apr
26
10:00 AM10:00

Emporium Fashion Bazár

Vo výdajni radosti ZOOT na Karadžičovej ulici sa koná módny bazár na ktorom si budete môcť zakúpiť nové kúsky do šatníka od známych slovenských stylistiek aže vraj aj využiť ich profesionálne rady. Tak dámy ak nemáte čo v túto nedeľu tak máte príležitosť stráviť ju tak trochu inými nákupmi než tradične v obchodných centrách. Všetko o bazáre nájdeš tu: https://www.facebook.com/events/1587009538216623/

View Event →
Apr
24
4:00 PM16:00

Fashion Revolution day in Bratislava

Who made my clothes? Sa pýta medzinárodná kampaň Fashion Revolution ktorá sa snaží poukázať na to za akých podmienok je naše oblečenie vyrobené. Priznám sa, že sama nakupujem tzv. fast fashion, čo však neznamená, že sa nezaujímam o pôvod šiat, práve naopak. Nedávno som si pozrela dokument s názvom Cena riflí ( nájdete na youtube ) a musím priznať, že extrémne neprijateľné pracovné podmienky a ich vplyv na ľudské zdravie, ako aj dopad na hospodárstvo mi privodili miestami až pocit previnilosti. Nedávno bola odvysielaná veľmi poulárna reality show Sweatshop o troch nórskych blogeroch, ktorích poslali do továrne v Kambodži aby sami na vlastnej koži videli a zažili ako sa oblečenie v miestnych fabrikách vyrába. Aj toto je spôsob a šírenie povedomia o boji za zlepšenie pracovných podmienok. Korporácie, ktoré to však vedia ovplyvniť najviac sú slepé aj hluché aj nemé...

Viac o akcii: https://www.facebook.com/events/403110209872147/

#whomademyclothes

View Event →
Mar
21
to Mar 22

Mercedes_Benz Prague Fashion Weekend 2015

Konečne prichádza jar a s ňou sa nám postupne rozsype vrece rôznych fashion udalostí. Poďme k jednej z najdôležitejších. Jarný MBPFW 2015 ako najväčšia módna akcia v Čechách, patriaca do celosvetovej siete fashion weekov organizovaných pod hlavičkou Mercedes - Benz sa tento krát bude odohrávať v dňoch 21.3 - 22.3.2015  historickej budove budúceho ZIBA múzea moderného skla, ktoré sa bude otvárať v roku 2016. 

A koho by zaujímalo viac, tak nech sa páči, tu:

 http://mbpfw.com/cs 

Zdroj, foto: http://mbpfw.com/cs 

View Event →
Dec
26
to Jan 26

Sales

Aj napriek tomu, že je dnes ešte všetko zavreté, vďaka online svetu môžme nakupovať aj tak. Začína jedno z našich najobľúbenejších období a tým sú nepochybne zľavy. Všimla som si, že u niektorých značiek začali výpredaje už pred vianocami, tak možno už máte nejaký výpredajový kúsok doma. Poďme však k tomu čo doma nemáme. Pridávam pár linkov na eshopy v ktorých sa môžte preklikať k zaujímavým kúskom za pár drobných.

Ako prvý cz eshop Zoot:  http://www.zoot.cz/

Ďalej je to UK Asos, ktorý isto poznáte, ak nie tak tu nájdete široký výber všetkého a neexistuje, že si  niečo nevyberiete:   http://www.asos.com/

UK Topshop:  http://eu.topshop.com

UK River Island:   http://www.riverisland.com/

Ďalej odporúčam:

http://nelly.com/uk/womens-fashion/

Širokú ponuku rôznych značiek nájdete aj na:

 http://shop.nordstrom.com/

Toľko zopár mojich tipov, ak máte nejaké aj vy, budem rada ak mi ich napíšete. Tak kupujte, vyberajte, lebo ak je niekedy ten správny čas na shopping, tak je to presne počas zliav ;). 

 

 

View Event →
Oct
20
to Oct 26

Košice Fashion Week 2014

Košice Fashion Week 2014 

Pre mňa ako rodenú košičanku nesmierne potešujúca správa. Citujem svetoznámu modelku a majiteľku agentúry Unique one, Karolínu Bosákovú, ktorá s týmto nápadom prišla:  „Košice ma zaujali najmä kvôli tomu, že sú oveľa kultúrnejšie a sofistikvanejšie ako Bratislava. Majú úžasnú charizmu a ich geografická poloha umožňuje úžasnú realizáciu aj módnym tvorcom z iných susedných krajín.“ 

Tlieskam, že si to konečne niekto všimol.

Viac info nájdete na: http://www.kfw.sk/

Zdroj: www.kosickespravy.sk

Foto zdroj: www.kfw.sk

View Event →
Oct
15
to Oct 17

Fashion live! 2014

Projekt Fashion LIVE! mal premiéru minulý rok a vznikol ako iniciatíva po náhle zrušenom BFW 2013. Tohtoročný program odprezentuje prehliadky slovenskej a svetovej módy s bohatým sprievodným programom. Predstaví sa 29 módnych kolekcií prevažne od popredných slovenských dizajnérov a značiek. 

Konať sa bude 15.10 - 17.10. 2014 v priestoroch Starej tržnice v BA. 

Viac info nájdete na: http://www.fashionlive.sk/ v sekcii program

Zdroj: www.fashionlive.sk

View Event →
Oct
7
to Oct 12

Slovak Fashion Week 2014

Len týždeň pred akciou Fashion Live! sa uskutoční citujem "historický prvý Fashion Week na Slovensku. Sľubuje nám rôznorodý program a mal by zapájať celé mesto a širokú verejnosť. 

V skratke uvádzam čo nás čaká:

Otváracia párty s módnou prehliadkou Zlatice Hujbertovej a performance unikátnej kolekcie študentov VŠVU.

Módne nakupovanie v centre mesta kde budú výklady vybraných obchodov nastylované od našich najlepších štylistov.

3 výstavy módnej fotografie vrátane fotografa Jakuba Klima v Auparku.

Víkend bude venovaný dizajnérskym showroomom. V Berlinke V SNG sa predstaví na Ladieswear showroom 20 slovenských návrhárov.

Takisto v kontajnerovom praku na Šafárikovom námestí bude pripravený program pre mladých streetstylerov. 

Znie to naozaj veľmi dobre a dúfam, že sa organizátorom podarí všetko aj podľa očakávaní naplniť. 

Ako to vyzerá čakajú nás tri módne podujatia za sebou (Slovak Fashion Week 2014, Fashion Live! a Košice Fashion Week - tiež v premiére) a ja sa nesmierne teším, že mi takto spríjemnia jeseň, ktorú nemám rada ;). Október - môj nový obľúbený mesiac. Teda prvý, nikdy som žiadny obľúbený mesiac nemala. 

Zdroj článok: http://diva.aktuality.sk/clanok/42495/slovak-fashion-week-2014-novy-rozmer-slovenskej-mody-7-12-10-2014/

Viac na: http://www.slovakfashionweek.com/ 

View Event →
Sep
18
6:00 PM18:00

Fashion LIVE! talk na tému: FashionForward: Nové technológie v módnom priemysle

Ďalší zo série Fashion talks zameraný na nové technológie a spoločensko-mediálno-kultúrnej infraštruktúre v módnom priemysle. 

Dozviete sa čo presne znamenajú pojmy Tech - Fashion, Weareable technologies, alebo Social Media Innovations. 

Event je rozdelený do dvoch setov:

1. Fashion x Tech #Perspective, speaker: Peter Šagát

2. Social Media #Innovations, speaker: Paulína Louženská

Miestom konania je Poľský inštitút. 

Podrobné info nájdete na: http://www.fashionlive.sk/

Zdroj: www.fashionlive.sk

Foto: www.fashionlive.sk

View Event →
Mercedes-Benz Prague fashion weekend 2014
Sep
3
to Sep 7

Mercedes-Benz Prague fashion weekend 2014

MBPFW je najväčšia módna udalosť v Čechách. Počas 4 dní predstaví tvorbu vybraných návrhárov z Česka a Slovenska, ktorí tu predstavia svoje aktuálne kolekcie na nasledujúcu sezónu.

Okrem prehliadok  ponúka tento rok aj celú radu sprievodných programov, ako workshopov, výstav a spoločenských akcií. 

A keďže som minulý rok mala tú česť zúčastniť sa a  sledovať dianie priamo v backstage-i, kde mi rukami prešlo mnoho kúskov sk a cz dizajnérov musím povedať, že naša tvorba je skutočne kvalitná, krásna a zaslúži si byť videná, obdivovaná a hlavne nosená.

zdroj: www.dailystlye.cz 

Všetko o MBPFW2014 nájdete na: http://www.mbpfw.com/cs

View Event →
Jul
3
5:00 PM17:00

Fashion LIVE! talk 03.07.2014

Séria odborných seminárov na rôzne témy týkajúce sa módy. Prvá už 3.7.2014 v Gorila.sk Urban Space na námestí SNP Bratislava. Tak táto správa mi spravila nesmiernu radosť. Garantom ako je uvedené je Mgr. Peter Šagát, ktorého poznám z jeho prednášok Fashion+Communication a myslím, si, že je sa na čo tešiť. Cvaknem dáku fotku nech Vám priblížim atmosféru a pridám aj dojmy :). 

Viac na:

http://www.top-fashion.sk/index.php/moda/made-in-czech-slovakia/1498-fashion-live-talk

View Event →